Ogólnodostępne oferty przyzwyczaiły nas do mocno tradycjonalistycznego podejścia, polegającego na umieszczaniu zdjęcia bądź innego motywu graficznego na boku kubka. A przecież jego budowa pozwala na o wiele bogatsze i ciekawsze zdobnictwo! Realizujemy wszelkiego typu nadruki, w tym na spodzie od wewnątrz i od zewnątrz, przy rancie od wewnątrz czy w końcu na uchu kubka. Dzięki temu wykonane u nas nadruki na kubkach są unikalne i pełniejsze. Wykonujemy oczywiście również zamówienia standardowe, polegające na umieszczeniu wzoru wokół lub na fragmencie boku określonego naczynia.

Techniki wykonywania nadruku na kubkach

Wykonane w naszej pracowni mieszczącej się niedaleko Poznania nadruki na kubkach są wyjątkowo trwałe i estetycznie wykonane. W swojej pracy wykorzystujemy różne techniki nanoszenia wzoru na ceramikę, dobieramy je w zależności od rodzaju i wielkości wzoru oraz potrzeb klienta. Prócz standardowej opcji „full colour”, nasi klienci mogą wybierać spośród zróżnicowanego asortymentu dostępnych technik zdobienia, takich jak:

  • subtech – nowoczesna metoda wgrzewania pożądanego obrazu w dedykowaną powłokę naczynia,
  • nadruk srebrem i złotem – metoda zdobienia odpowiednio złotą lub srebrną farbą błyszczącą,
  • wybłyszczanie – metoda nanoszenia aplikacji zawierającej tekst lub grafikę na matową powierzchnię, która po wypaleniu staje się błyszcząca,
  • piaskowanie – metoda polegająca na tworzeniu doskonałej imitacji efektu uzyskanego na skutek piaskowania poprzez naniesienie na przezroczystą powierzchnię farby satynowej.

Staramy się zapewnić naszym klientom najwyższą jakość wykonania oraz nie pozostawiającą nic do zarzucenia trwałość nadruku. Warto pamiętać jednak, że nie wszystkie kubki należy myć w zmywarce mechanicznej. Bazą dla wybranego wzoru mogą być odporne na wysokie temperatury porcelana lub porcelit. Wzór wypala się w temperaturze do 840 stopni. Takie naczynia nadają się do mycia mechanicznego. Natomiast mniej odporne kubki szklane zalecamy myć ręcznie, aby dłużej cieszyć się świetnej jakości zdobieniem.

Zaznaczamy przy tym, że wszystkie nasze wyroby ceramiczne i szklane są w pełni odporne na częsty kontakt z gorącą kawą czy herbatą. Ciepłe napoje nie mają wpływu na trwałość druku.