Dlaczego na stornie nie ma cenników kubków z nadrukiem?
Udostępniamy klientom cenniki w formie papierowej oraz elektronicznej. Z doświadczenia wiemy, że używanie kalkulatorów cenowych może prowadzić w wielu przypadkach do wprowadzania w błąd klientów którzy nie zawsze właściwie potrafią zinterpretować projekty, które chcą umieścić na kubku. Służymy szybką i fachową pomocą w kwestii kalkulacji cen i konsultacji kolorystycznych.

Czy agencje reklamowe mają rabat?
Tak agencje reklamowe posiadają rabat 30% w stosunku do klienta końcowego.

Jaka jest różnica pomiędzy porcelaną a porcelitem?
Przede wszystkim porcelit jest szary szkliwiony białym szkliwem, a porcelana jest biała i szkliwiona szkliwem transparentnym. Porcelana jest wyższej jakości.

Czy można wykonać nadruk pełnokolorowy, zdjęcie na kubku?
Tak można. Najlepsze efekty uzyskuje się na białym kubku. Projekt w nadruku full color jest dzielony na cztery podstawowe kolory: cyjan, magenta, żółty i czarny (w skrócie CMYK). Bardzo często bywa że obraz na monitorze nie będzie odpowiadał finalnej wersji nadruku na porcelanie jaką można osiągnąć w technologii kalkomanii ceramicznej. Szczególnie w  przypadku kiedy chcemy uzyskać wyraźne kolory (m.in. czerwienie, pomarańcze, róże, fiolety, zielonie itp),. Ceramiczna farba Magenta jest w swojej wyjściowej postaci ciemniejsza w stosunku do magenty używanej w druku offsetowym, co ogranicza jej wpływ na czerwienie i róże. Odpowiedni efekt można uzyskać przy zastosowaniu dodatkowych kolorów Pantone. Należy wówczas w projekcie zadać dodatkowe kolory w Pantone odpowiadające problematycznym barwom.

Jaka jest trwałość nadruków?
Nadruki na wyrobach porcelanowych i porcelitowych są wypalane w temperaturze około 800-840°C, co zapewnia ich trwałość na zmywanie w zmywarkach mechanicznych. Nadruki na szkle wypalane są w temperaturze 560-620°C. Z tego powodu zaleca się zmywanie ręczne.

Jaki kubek jest najczęściej zamawiany?
Najtańszym i najczęściej zamawianym kubkiem jest Tomek w kolorze białym. Ma duże pole zadruku, pojemność 330ml, wygodne ucho i najlepszą cenę.

Jaka jest minimalna ilość zamówienia?
Nie ma minimalnej ilości zamówienia, należy jednak pamiętać, że przy małej ilości  koszt przygotowalni zdecydowanie podwyższa cenę jednostkową produktu.

Czy na kubku możliwe jest dokładne odwzorowanie kolorów nadruku?
Odcienie kolorów po wypaleniu mogą być różne w zależności od jakości i koloru porcelany i porcelitu – szkliwa, grubości użytej farby oraz temperatury wypału. Kolory farb ceramicznych nie posiadają oznaczeń Pantone i nie mogą być dokładnie przyrównywane do tego wzornika. Odstępstwo w odcieniach kolorów do 25% nie może być powodem reklamacji.

Jak należy przygotować projekt?
Grafika powinna być w formie wektorowej w programie Corel, lub jako plik w formacie EPS,
dla projektów rastrowych plik w sklali 1:1 jpeg 300dpi lub plik tif. Czcionki muszą być zamienione na krzywe. Kolory powinny byc określone według wzornika Pantone. Minimalna grubość lini w pozytywie 0,16 mm a w negatywie 0,4 mm. Minimalna wilkość pisma 6 pkt. w pozytwie i 10 pkt. w negatywie
Jak są pakowane kubki?
Zamawiający może otrzymać towar na dwa sposoby:

  •     pakowane pojedynczo (każdy kubek w pojedynczym kartoniku) a następnie w kartonach zbiorczych (opcja dodatkowo płatna),
  •     pakowane zbiorczo w standardowe kartony

Jakie są terminy realizacji?
Standardowy termin realizacji to 10 dni roboczych od dnia przyjęcia niezbędnych materiałów do produkcji, zatwierdzenia projektu do druku oraz odesłania podpisanego potwierdzenia zamówienia. Zalecamy go jednak każdorazowo potwierdzić.

Czy nadruk farbą złotą i platynowa błyszczącą jest odporny na zmywanie w zmywarkach ? Kolor złoty błyszczący i platynowy błyszczący jest drukowany przy użyciu farb drukarskich, które w dużej mierze składają się z cennego złota lub srebra. Naniesiony na porcelanę lub ceramikę w czasie wypału nie staje się częścią powierzchni szkliwa, ale pozostaje na zewnątrz glazury. Z tego powodu nadruki te nie są odporne na zmywanie w zmywarkach oraz nie zaleca się używać w kuchenkach mikrofalowych.
Istnieje alternatywa dla złota i platyny ich imitacja. Farby te wyglądają bardzo podobnie, jednak nie mają tak charakterystycznego połysku. Można je natomiast używać w zmywarkach i kuchenkach mikrofalowych.

Jakie może być odstępstwo od zamówionej ilości produktów?
Zamówienie uważa się za zrealizowane w całości, również w przypadku jeżeli następuje odstępstwo od zamówionej ilości towaru w wysokości +/- 4 %.

Co daje zapisanie się do newslettera?
– informacja o planowych promocjach z wyprzedzeniem minimum 10 dni

– dostęp do specjalnych akcji promocyjnych